IKEA jest blisko i doskonale rozumie mieszkańców Trójmiasta - takie cele postawił przed nami Klient z Gdańska przy realizacji kolejnej akcji w mediach społecznościowych. Przygotowaliśmy koncepcję kreatywną, wdrożyliśmy aplikację oraz moderowaliśmy przebieg gry.

bO projekcie/bbr / Naszym zadaniem było pokazanie, że sklep IKEA i jego oferta jest dla mieszkańców Trójmiasta elementem lokalnej architektury i społeczności.

Celem było zaangażowanie użytkowników w interakcję i przybliżenie asortymentu IKEA, pokazanie jej bliskości oraz podkreślenie faktu, że IKEA jest częścią Trójmiasta i jest to jeden z najstarszych sklepów w Polsce.

bNasza rola/bbr / Wszystkie działania miały zostać przeprowadzone na facebookowym profilu sklepu IKEA Gdańsk. Naszą rolą było zaplanowanie komunikacji i przygotowanie aplikacji podkreślającej lokalność fanpage’a oraz przeprowadzenie zabawy wraz z moderacją.

Wytypowaliśmy miejsca i lokalizacje w Trójmieście, w których miała rozegrać się gra. Atrakcyjność zabawy i zaangażowanie bazowały na jakości ilustracji i grywalności rozwiązania.

bWyzwanie/bbr / Wiedzieliśmy, że musimy wciągnąć ludzi do zabawy i jednocześnie promować ofertę IKEA, pamiętając o kontekście lokalności profilu.

Wyzwanie było o tyle ciekawe, że jesteśmy firmą z Krakowa i musieliśmy dobrze pokazać specyfikę Trójmiasta. Dużo energii poświęciliśmy na stworzenie ilustracji, odtworzenie detali architektury i otoczenia Trójmiasta.

bRozwiązanie/bbr / Pokazaliśmy kultowe produkty IKEA w miejscach znanych każdemu mieszkańcowi Trójmiasta – plaża w Sopocie, skwer w Gdyni, centrum Gdańska. Każda lokalizacja reprezentowana była przez ilustrację, która pośród różnych elementów skrywała asortyment IKEA.

Gracz musiał wykazać się spostrzegawczością i znajomością produktów marki IKEA, br /a także wskazać w jak najkrótszym czasie wszystkie przedmioty ukryte na planszy. Całość zabawy została podzielona na etapy reprezentujące różne lokalizacje Trójmiasta.

Gracze, bawiąc się, szukali produktów i poznawali asortyment IKEA. Całość zabawy odbywała się w miejscach, które mieszkańcy Sopotu, Gdyni i Gdańska świetnie znają.

Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą Polityka plików cookie.    AKCEPTUJĘ